Aktuality

Zateplení administrativní budovy sídla naší společnosti AQUATIS, Botanická 834/56, Brno

Datum: 23.11.2020


V letošním roce byl realizován dlouho připravovaný projekt na snížení energetické náročnosti naší administrativní budovy. Zejména náklady na vytápění byly již z pohledu dnešní doby neakceptovatelné. Stanovené energetické cíle nám umožnily využít „Operační program - Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost“ (OP PIK). Tento dotační program se pak podílel na financování rekonstrukce poměrem části nákladů. Hlavními body zahájeného projektu byla výměna 330 oken a zateplení více než
3000 m2 obvodového pláště budovy. Pro zvýšení komfortu v kancelářích v letních měsících byla okna doplněna předokenními žaluziemi. Úsporu elektrické energie dále přinese plánovaná výměna více jak 1000 zářivkových trubic za nové, s technologií LED. Velkých změn doznala i otopná soustava, kdy z důvodu optimalizace bylo vyměněno 136 topných těles. A to vše za plného provozu.

Výběrové řízení nám jako dodavatele určilo firmu MAMUT - THERM s.r.o., která celý rozsah prací zvládla během 7 měsíců letošního roku. Jako velká výzva se ukázalo dodržet plánované termíny na vzdory nebývale deštivému počasí a nástrahám koronavirových opatření. Přínos provedených úprav začal být znát bezprostředně po zahájení otopné sezóny, kdy se změna venkovní teploty nijak nepromítla do teplotní pohody v kancelářích. V současné době nás již čeká pouze „vyvážení otopné soustavy“ abychom maximalizovali přínos ze zmenšených energetických ztrát pláště budovy.

Pro projekt zateplení byl využit našimi specialisty vytvořený informační 3D model (BIM). Tento model bude následně aktivně sloužit i pro každodenní správu naší budovy.

Copyright © 2015 AQUATIS a.s. je členem skupiny SAFICHEM GROUP.
Přečtěte si prosím naše Zásady zpracování osobních údajů.