Aktuality

Vyhlášení výsledků Stavba roku 2021

Datum: 22.10.2021

Celkem 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, 2 Ceny veřejnosti a jeden titul pro stavbu v zahraničí, bylo uděleno v již 29. ročníku jedinečné a prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2021. Hlavním organizátorem soutěže je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň i vypisovatelem soutěže, spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR.
Udělení a představení titulů Stavba roku je každoročně nejvýznamnější událostí roku ve stavitelství a architektuře, a je důstojným připomenutím, mimo jiné, i významu například inženýrských, dopravních a průmyslových staveb, které jsou také jeho nedílnou součástí, a ty nejvýznamnější z nich, najdete i mezi letošními oceněnými i přihlášenými stavbami, jak v České republice, tak mezi realizacemi našich firem v zahraničí. Nominace byly představeny již 6. září 2021 v Národním technickém muzeu v Praze. Tituly a zvláštní ceny byly vyhlášeny na slavnostním galavečeru Stavba roku 2021, dne 18.října v Betlémské kapli v Praze. 

Stavba VD Boskovice, zvýšení bezpečnosti VD za povodní získala nominaci na titul Stavba roku 2021 a cenu Českého svazu stavebních inženýrů. Cena byla udělena za způsob provedení úpravy vodního díla Boskovice realizací bezpečnostního přelivu a navazujícího skluzu s vývarem, zabezpečující odolnost a bezpečnost hráze při za extrémních povodní. Realizací navržených opatření došlo ke snížení rizika poruchy přehrady za povodní a zvýšení bezpečnosti vodního díla tak, aby rizika z potenciální poruchy byla pro oblasti níže po toku byla dostatečně nízká a z hlediska aktuálních standardů akceptovatelná.

 

Copyright © 2015 AQUATIS a.s. je členem skupiny SAFICHEM GROUP.
Přečtěte si prosím naše Zásady zpracování osobních údajů.